• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

TUNCELİ'de terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan askerlerin kimlikleri açıklandı. Osmaniye şehidi Ökkeş Ede ve Kütahya şehiti Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan'ın birlikte çekildikleri son fotoğrafları herkesi hüzünlendirdi.

Türkiye bugün Tunceli'den gelen şehit haberiyle kahroldu. Şehitlerden biri Osmaniye, diğeri Kütahya ilinden. Şehitlerin acı haberi ailelerine ulaşırken onlardan geriye birlikte çektirdikleri bu fotoğrafları kaldı. 

Osmaniye şehiti Ökkeş Ede

Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede'nin, 2012 yılında Alanya'da turizmde çalışmaya başladığı, Rusya ile yaşanan krizinin ardından da sınavlara girerek yaklaşık 2 yıl önce uzman çavuş olduğu belirtildi.

Eylül ayında düğünü vardı

Her yaz izinlerinde Alanya'ya gelen Ökkeş Ede'nin, Osmaniye'de oturan annesini bu yıl 4 Şubat'ta kaybettiği ifade edildi. 12 Nisan'da nişanlısıyla nikah masasına oturan Ökkeş Ede'nin, bu yıl 3 Eylül için düğün hazırlıkları yaptığı bildirildi.

Balayı için ayarlama yapmaya çalışıyordu

Alanya'da oturan turizmci arkadaşıyla düğünden sonra balayı rezervasyonu yaptırmak için görüşen Ökkeş Ede'nin son görüşmesinde, "Şimdi göreve çıkıyorum. Salı akşamı döneceğim. Haber edersin kanka kolay gelsin" dediği kaydedildi.

Şehit Ökkeş Ede'nin cenazesi Osmaniye'de bugün ikindi namazının ardından düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Kütahya şehiti Emre Uçkan

Tunceli'deki çatışmada şehit düşen bir diğer asker de Ökkeş Ede'nin silah arkadaşı Uzman Jandarma Çavuş Emre Üçkan'dı. Şehitin acı haberi, bu sabah sağlık ekipleri ve yetkililer tarafından Simav'a bağlı Yeniköy köyünde yaşayan ailesine verildi. Şehit haberini alan çiftçi baba Mustafa Üçkan (50), anne İftadiye Üçkan (47) ve ağabey Oğuz Üçkan (28), gözyaşı döktü. Şehit ailesinin tek katlı evine, Türk bayrağı asıldı.

İki kardeşin küçüğü olan şehit Emre Üçkan'ın, 5 yıldır Tunceli'de görev yaptığı ve görev süresinin dolmasına 6 ay kaldığı belirtildi. 2,5 ay önce izne geldiği öğrenilen Emre Üçkan'ın ağabeyi Oğuz Üçkan, kardeşinin kendilerini dün telefonla aradığını anlatarak, "Operasyona çıkıyorum. Belki bir daha görüşemeyebiliriz. Hakkınızı helal edin' dedi" diye konuştu.

Babasına gece geleceğim demiş
23 yaşındaki Emre Üçkan operasyona giderken babası Mustafa Üçkan'ı da aramış. Şehit babası, oğluyla dün akşam üzeri telefonla görüştüğünü belirterek, "'Görevdeyim baba' dedi. 'Ne zaman döneceksin?' diye sordum. 'Gece döneceğim baba' diye cevap verdi. Bir daha görüşemedik" dedi.

internethaber68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın