• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

MEB'in Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde yaptığı değişikliğe göre, öğretmenlere görevlendirme ve toplantı zamanları en az 5 gün öncesinden bildirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yapılan değişiklik 10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Yönetmeliğin 43. maddesinin 7. fıkrası şu şekildedir:
"(7) Öğretmenler, komisyon üyesi ve gözcü olarak görevlendirildikleri sınav komisyonlarında, okulda yapılan her türlü resmi toplantılar ve mahalli kurtuluş günleri ile milli bayramlarda bulunmak zorundadırlar. Öğretmenlere görevlendirme ve toplantıların zamanı, en az iki gün önceden yazı ile duyurulur. Toplantının gündemi öğretmenlerin de görüşü alınarak hazırlanır. Toplantılar, dersleri aksatmamak üzere çalışma günlerinde yapılır."

Bu maddede yer alan 2 ibaresi beş olarak değiştirilmiştir. Bu değişiklik gereğince, görevlendirme ve toplantı zamanlarının öğretmenlere en az 5 gün önceden bildirilmesi gerekmektedir.Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik
Memurlar.Net - Özel


44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın