• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

Son dakika haberine göre; binlerce öğrencinin merakla beklediği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açıklandı.

MEB'den beklenen açıklama geldi ve ilk nakil haftasında başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler MEB'in resmi internet sitesinden nakil başvurus yaptıkları okullardan birine yerleşip yerleşemediklerini öğreniyorlar.

LGS NAKİL SONUÇLARI SORGULA

Aşağıdaki linke tıklayarak TC kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve güvenlik kodunu girerek yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçlarını görebilirsiniz.

LGS 1. Nakil sonuçları sorgula

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 8 Ağustos'ta sona erecek. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları 10 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci sona erecek.

2. NAKİL BAŞVURUSU İÇİN BOŞ KONTENJANLAR

Sınavlı öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında NAKİL işlemleri için boş kontenjan ve sınavlı okul taban puan bilgileri için Tıklayınız

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında NAKİL işlemleri için boş kontenjan bilgileri için Tıklayınız

Mynet41 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın