• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

O çok sevilen Peygamber, Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun.

Hani Cebrail onun için şöyle söylemişti; sen çok sevilen birisin, Allah senin yakarışına kulak verdi.”

Peygamber Daniel Nebukadnezar dönemin de M.Ö 5-6 yy da yaşadı. Yahudiler onunla esenlik buldu, bilgelik ona çok yakıştı. Kehanet Allah’ın ona bir lütfuydu, tüm yazılan dilleri yalnızca Tanrının lütfuyla o okudu.Aslanlar onun yanında ağzı sıkı sıkıya kapalı kılındı.

Bir gün şöyle söyledi ”Ey Kral(Nebukadnezar Oğluna) Yüceler Yücesi Tanrı, baban Nebukadnezara Krallık, büyüklük, itibar ve haşmet verdi.Ama o büyüklük ve kibire kapıldı.

Daniel Peygamber anlatıyor; bir gün keten giysiler içinde bir adam gördüm şöyle söyledi ; ‘‘Ben senin için gönderildim, Korkma, ey Daniel diyerek devam etti. Çünkü bu şeyleri kavramaya ve Tanrı’nın önünde alçakgönüllü olmaya yürekten karar verdiğin ilk günden beri sözlerin işitiliyor. ”

Bir gün Kral Nebukadnezar rüya gördü ve Tanrı’nın lütfuyla sadece Babilde o rüyanın yorumunu Daniel peygamber yapabildi.Tanrı’nın lütfuyla peygamber Daniel’e geleceğe dair bir çok bilgi verildi.

Bir gün şöyle söyledi Krala bana vaad ettiğiniz şeyler sizin olsun…Ödüllerini başkasına ver ben yine size yardımcı olacağım.

O peygamber bugün Tarsus’da Yahudilerle beraber Babil’den ayrıldığında yaşından dolayı dönmedi geri ve burada vefat etti bugün Türkiye’de bizim topraklarda bu ülkemiz için ne güzel bir lütuf.

Bir gün Kral Nebukadnezar’ın oğlu duvarda bir el gördü ve bu el bir şeyler yazdı ancak oğul Belşazar okuyamadı yardımcılarının önerisiyle Daniel Peygamber yardımcı oldu ve okudu. ”Terazide Tartıldın eksik bulundun” Tanrı Krallığını saydı ve sona erdirdi.Krallığın bölündü Medlere ve Perslere verildi.”

Daniel Peygamber günde 3 defa Tanrıya yönelirdi ve çokca dua ederdi.Babilin tüm bilge adamlarının başındaydı.

Kral Darius onu Aslanlar çukuruna atacak ama Tanrının meleği gelip Aslanların ağzını kapatacaktı.

Daniel paygamberin kabrinin ülkemizde olması ne güzel bir lütuf, peygamberi kabrinde ziyarete gidin, Mersin Tarsus’da umulur ki Allah onun hürmetine dünyada ve ahirette bir sıkıntınızı giderir.

kulturportali.gov.tr


131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ensonhaber