• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

Dünya genelinde 1.5 milyar kullanıcısı olan ve 180 farklı ülkede tercih edilen WhatsApp ile ilgili ilginç bir haber yayılıyor.

Facebook şirketinin sahibi olduğu WhatsApp genel olarak güvenli bulunuyor. Her ne kadar WhatsApp hakkında sorunlar ortaya çıkmasa bile Facebook ile ilgili daha önceden ortaya çıkan veri güvenliği hataları, WhatsApp ile ilgili kafa karıştırıyor. Bir güvenlik şirketi tarafından fark edilen güvenlik açığı, yüz milyonlarca kullanıcıyı kötü etkilemiş olabilir.

WhatsApp’ın özel Algoritma şifrelerinin tersine çevrilmesi ile ortaya çıkan bu güvenlik problemi, Facebook’a bildirildi. Ancak henüz Facebook tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Eğer bu güvenlik problemi istismar edilmeye çalışılırsa, ciddi bir yalan haber akışı gerçekleşebilir. Özellikle de politik alanda bu mesajlaşmaların kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Veri gizliliğinin ciddi bir önem kazandığı günümüzde dünyasında, Facebook gibi devasa şirketlerin de böyle hatalar yapması düşündürüyor. Peki sizce de WhatsApp üzerinden yaptığınız mesajlaşmalar gerçekten güvenli mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

mynet62 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın