• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin edilirken, yoğun yağmur ve kar yağışı beklenen yerlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli karla karışık yağmur, Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL'DA SÜRÜCÜLERE IŞIKLI LEVHALARLA UYARI

İstanbul'da yağmur özellilkle Anadolu Yakası'nda etkili oluyor. Bazı vatandaşlar yağmur sebebiyle zor anlar yaşarken bazıları ise şemsiyeleriyle ıslanmaktan kurtuldu. Sürücüler de trafikte yağış nedeniyle dikkatli olmaları konusunda ışıklı levhalar ile uyarıldı. 

BURSA 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

A.KARAHİSAR 4°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İZMİR 12°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ISPARTA 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

ANKARA 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güneybatı ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 3°C 

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU 4°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

GAZİANTEP 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre Türkiye, 2019 yaz mevsimini mevsim normallerinin 1 derece üzerinde bir sıcaklıkla tamamladı. Sonbaharda da özellikle ekim ayı Türkiye’nin 1974’ten sonra son 45 yılda geçirdiği en sıcak ekim olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de ekim 1974’te sıcaklıklar 17,16 derece olurken bu yıl bu 17,14 olarak gerçekleşti.

Sıcak ve kurak bir yaz ve sonbaharı geride bırakan Türkiye’ye sevindirici haber Metoroloji’nin uzun vadeli mevsimlik tahminlerinden geldi. Buna göre aralık, ocak ve şubat ayında yağışların Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında, Karadeniz bölgesinde ise mevsim normallerinin çok üzerinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’nin verilerine göre, Balkanlardan gelen soğuk hava sistemi bugün ve yarın ülkeyi etkisi altına alacak. Gün içinde görülen en yüksek sıcaklıkların Ankara’da bugün 4 dereceye, İstanbul’da 8 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Mevsimin ilk karı beklenen Ankara’da Çubuk, Bala, Haymana ve Gölbaşı ilçelerinde kar kalınlığının 10 santimi bulması bekleniyor.

Öte yandan yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların zamanla Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Bugün; Eskişehir, Kütahya, Bilecik çevreleri ile Ankara’nın güneyinde kuvvetli olması beklenen kar yağışlarının; yarın iç ve doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra cuma günü yurdu terk etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.153 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ensonhaber