• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

Türkiye’nin en köklü robot olimpiyatına kayıtlar başladı

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından 16-17-18 Nisan 2020 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde on dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin en köklü robot olimpiyatı olan İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla bir araya getirmeyi hedefleyen ve meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında bu alanda yapılan çalışmaları sorgulamayı planlayan bir oluşum.

Etkinlik kapsamında yerli ve yabancı akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller ve sergiler düzenlenecek. 

Katılımcılara yol göstermek ve bakış açılarını genişletmek amacıyla düzenlenen etkinlikler son 13 yılda yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Serbest Kategori’de Yenilik

İTÜ Robot Olimpiyatları 2020 ekibi yurt içi ve yurt dışından projelerin kıyasıya yarıştığı Serbest Kategori'ye bir yenilik getirdi. Instagram (@ituroorg) ve Twitter (@ituroorg) adreslerinden yapılan duyuruya göre 2019 yılında İTÜ Çekirdek'in dereceye giren projeleri önemli aşamalardan muaf tuttuğu Serbest Kategori’de 2020 yılında üniversite öğrencilerinin bitirme projeleri de yer alabilecek. Bu sene artması beklenen serbest kategori ödüllerinde, üniversite öğrencilerinin önü açık bitirme projelerinin büyük fayda görebileceği belirtiliyor. 

İTÜRO Ormanı

İTÜ Robot Olimpiyatları Ekibi bu sene ülkemizde son yıllarda sayısı artan orman yangınlarına da kayıtsız kalmadı. Instagram ve Twitter adreslerinden yaptıkları duyuruda 2020 yılında İTÜ Robot Olimpiyatları'nın TEMA ile iş birliği içinde olduğunu ve bu girişimle İTÜ'deki ve çeşitli üniversitelerdeki diğer etkinliklere de ilham olmak istediklerini belirttiler. TEMA iş birliği ve etkinlik hakkında daha detaylı bilgi www.ituro.org adresinde.113 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ensonhaber