• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

Windows Phone akıllı telefonlarından sonra WhatsApp desteği, bazı Android ve iPhone kullanıcıları için de son günlerine yaklaşıyor.

WhatsApp uygulaması şu anda belirli Windows Phone sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanımda olsa da, 31 Aralık 2019 tarihinde tüm Windows cihazlarda kullanımı son bulacak. Bu üzücü haber sadece Windows Phone kullanıcıları için gelmedi. WhatsApp, 2020 yılında birkaç Android ve iPhone modeline de destek vermeyi sonlandıracağını ifade etti.

2020'DEN İTİBAREN BU TELEFONLARDA KULLANILMAYACAK

ShiftdeIete'in haberine göre 1 Şubat 2020‘den itibaren Android 2.3.7 ve daha eski sürümünü kullanan kullanıcılar artık yeni hesap oluşturamayacak veya mevcut hesaplarını doğrulayamayacaklar.

Aynı tarihte eski iPhone kullanıcıları da üzülecek. iOS 8 ve daha eski sürüm kullanan kullanıcılar WhatsApp uygulamasını indiremeyecek, kullanamayacak ve hesaplarını doğrulayamayacaklar.

WhatsApp, bilindiği üzere sohbetleri ucu açık şifreleme yöntemi ile şifreliyor. Olası ciddi veri kayıplarını önlemek için önemli görüşmelerinizi 1 Şubat’tan önce kullandığınız telefon modelinin bulut hesabına yedeklemenizde fayda var.

Kullandığınız telefon bulut yedekleme özelliği desteklemiyorsa, yedeklemek istediğiniz sohbetin seçenekler kısmından sohbeti dışarı aktar işleviyle sohbetinizi tüm içeriği ile yedekleyebilirsiniz.143 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ensonhaber