• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak
Nedim TAKTAK

Wordpress

Kış tatilinin yurt dışındaki adreslerini sıraladığımızda karşımıza sıklıkla Bükreş, Kiev, Varna, Malta, Sofya, Belgrad, Bangkok ve Selanik şehirleri çıkıyor.

Kış aylarında yurt dışına gitmek istediğimizde karşımıza çıkan seçenekleri sizin için biraz olsun tanıtmak istedik. Bu noktalar şehir turizmini sevenlere, sanat ve tarihle iç içe olmak isteyenlere daha çok hitap ediyor. Şehirlerde Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan eserleri görmek de işin başka bir boyutu.

Bu noktalardan biri olan Selanik'te Mustafa Kemal Atatürk’ü doğduğu ve büyüdüğü evi görerek tarihi tarafı ile panoramik şehir turu yaparak muhteşem manzaralarla tanışabilirsiniz. Aristoteles Meydanı’ndaki yılbaşı hareketlilik ve renkler "İyi ki buraya gelmişim." dedirtecek cinsten.

BÜTÇEYE UYGUN NOKTALAR

Bütçeye nispeten daha uygun ve herhangi bir macera yaşamadan güvenle gidip gelinebilecek rotalar şöyle:

SIRBİSTAN-BELGRAD: BU AYLARDA ŞEHİR SİZE KALDI

Kış aylarında turizmin biraz azaldığı ve kalabalık olmayan şehrin güzelliğinin ortaya çıktığı bu zamanlarda Belgrad’ı ziyaretinden memnun kalabilirsiniz. Şehrin ucuz bir yer olması ise yılbaşı tatili için Belgrad’ı ziyaret etmek için bir sebep.

ROMANYA-BÜKREŞ: ORTA AVRUPA DENİNCE

Kaleleri, meydanları, parlamento ile opera binası burada gezilebilecek birkaç yer sadece. Romanya’nın başkenti olan bu şehir, sanat, mimari, ticaret ve medya sektörünün buluştuğu, Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri.

UKRAYNA-KİEV: GİDECEKSENİZ SIKI GİYİNİN

Listedeki bir başka başkent ise Kiev. Dnipro Nehri’nin donması ile muhteşem manzaralar ortaya çıkıyor. Sadece Kiev değil, Ukrayna’nın genel olarak ucuz bir ülke olduğunu söylenebilir.

MALTA: KIŞ AYINDA SICAK BİR TATİL İÇİN

Turizmcilerin yılbaşı tatilinde yurt dışına çıkarım ama Akdeniz’den vazgeçemem diyenlere öneri ise Malta. Dünyanın en küçük ada ülkelerinden biri olan Malta, kış mevsiminden uzaklaşıp sıcak bir tatil yapmak isteyenlerin gidebileceği bir yer.

BULGARİSTAN-SOFYA: TADINA DOYUM OLMAYACAK BİR GEZİ ROTASI

Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Sofya’da yılbaşı da tabii ki dolu dolu geçiyor. 2020 yılbaşında uzun bir tatil yapacaksanız, Sofya gezinizi Varna ile birleştirip, Bulgaristan’a doyacağınız muhteşem bir gezi rotası çizebilirsiniz.

BULGARİSTAN-VARNA: LEZZETLİ YEMEKLERİ TADIN

Bulgaristan’ın en güzel şehirlerinden biri olan Varna, yılbaşı tatili için tercih edebilen bir diğer alternatif. Bulgaristan’ın deniz başkenti sayılan Varna, sadece gezilecek yer olarak değil tadılacak lezzet olarak da çok zengin.

TAYLAND-BAGNKOK: FARKLI BİR KÜLTÜR VE SOKAK LEZZETLERİ

Ben bu tatil başka bir kültür tanımak istiyorum diyorsanız da Bagnkok iyi bir seçim. Bu şehir, her bütçeye uygun oteller ve mekanlara sahip. Bu şehirde harcayacak miktar Avrupa’dan daha az bile olabilir. Bagnkok hakkında belirtmemiz gereken bir diğer şey ise sokak lezzeti açısından çok lezzetli olduğu, köri kokularının dolaştığı bu şehirden mutsuz dönmek çok zor gibi.20 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ensonhaber