• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Evren Büyük Bir Aynadır

Bugün en önemli işiniz sadece siz olmaktır. Siz kendinizi unutmadığınızda, siz olduğunuzda dünya da sizinle olacaktır. O aynada kendinize ait güzel bir yansımayı hak ediyorsunuz, çünkü hepimiz bu kadar değerliyiz…

Hayatta öyle şeyler önemli olur ki bizler için, günlük koşuşturma ve telaşımız içerisinde, aslında gizliden gizliye her gün sınavlardan geçeriz. Belki farkında değilizdir; ama en zor sınavımız kendimiz olmaktır. Şimdi ‘Nasıl yani, ben zaten olduğum gibiyim. bunun sınavı mı olur?’ diyeceksiniz.

‘Bal gibi de olur’ diye iç sesimiz ortaya çıkacak. Örneğin, bir arkadaşınız bu gece sizinle bir kahve içmek istedi, sırf onu kırmamak için mi evet diyorsunuz yoksa gerçekten böyle hissettiğinizden mi? Anneniz ‘Bu tatilde mutlaka ama mutlaka bizimle zaman geçirmen gerekir’ diye söylediğinde, aslında kimin tercihine göre karar veriyorsunuz? 

Para konusunda sıkıntınız olmanıza karşın ve gerçekten doğru bulmadığınız bir harcama yaptığınızda bunu ve  kendinize söyleyebiliyor musunuz, yoksa rol yaparak çok memnun olduğunuzu mu dile getiriyorsunuz?

İşte bu gibi gerçek düşüncelerimiz ve toplumun iyi olarak benimsediği ve aslında bizlerden ‘’bekleneni’’ gerçekleştirdiğimiz tüm durumlar, bizim o hafife aldığımız sınavlarımızdır.

Peki şimdi de sonuçlara doğru sizinle bir yolculuğa çıkalım: Diyelim ki; rol yapmak tarafını seçtik, gerçekten kendimizi uyarmadık ve aynı tip harcamalara devam ettik. Sonucunda ne oluyor, çok daha büyük bir kavganın içinde buluveriyoruz kendimizi. Tatilde kendimize ayıracağımız zamanı erteledik, ne oluyor, daha sonra sınırlarımızı koruyamamış oluyoruz ve daha büyük patlamalar yaşayabiliyoruz.


Hayatınızı her anında kendiniz olun

İşte her gün kendimize sormamız gereken en büyük sorudur; aynadaki yansımam kim? Bu yüzden, hayatımızın her anında ‘’kendi’’ gibi olmak aslında en ciddi işimizdir. 

 http://blog.milliyet.com.tr/nedimtaktak

Gerek seçimlerimizde gerekse de insan ilişkilerimizde rol yapmadan başkaları ne düşünür, ne ister, öncelikleri nedir diye endişelenmeden hayatımızın ‘’kendi kurtarıcısı’’ olmamız, mutlulukla harmanlanmış ve pişmanlıktan uzak, verdiğimiz tüm kararlar için sonuçları her ne olursa olsun sadece kendimiz olarak çıktığımız bu yolda yaşadığımız her anın ‘’muhteşemliğinin’’ ve ‘’bizi yansıtmasının’’ ne büyük bir haz olduğunun farkına vararak yaşamamızın temeli olacaktır.

uplifers.com