• https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Kendi Kendimize Neler Söylüyoruz?

Bilinçaltımız da bizim geçmiş referanslarınıza bakarak ve bizim içsel konuşmalarımızla sürekli başarısızlığımızı tasdik etmemiz sebebiyle bizim ne kadar başarısız olduğumuza dair bir inanç geliştirir. Bir düşünce inanç halini almışsa güç kazanmış ve bilinçaltında büyük bir yer zapt etmiş demektir. Bu inancımız da sürekli olarak başarısızlık düşünceleri ve içsel konuşmalarımız ile kesin inanç yani iman düzeyine yükselir.

İman düzeyine gelmiş bir düşünce, yerinden oynatılamaz, değiştirilemez çok güçlü bir gerçeklik halini almış demektir. Artık başarısızlığımız iman düzeyine gelmişse hiçbir etken bizim başarısızlığımıza mani olamaz! Başarısızlığımız nam salmıştır. Dünyanın en başarısız insanı olmaya hak kazanmışızdır. Dünyanın en başarısız insanı ödülü kesinlikle bize verilecektir.

Bir şeyin değeri zatıyla ölçülür. Aynı şekilde başarılı bir kişi olduğumuzu düşündük. Ve kendimize sürekli olarak ne kadar başarılı olduğumuzu söylüyoruz.

Olumlu içsel konuşmalar ile olumlu düşüncelerin şiddetini istediğimiz kadar artırabiliriz. Ne büyük keşif! Ve bilinçaltımız bizim geçmiş referanslarımıza bakarak ve bizim içsel konuşmalarımızla sürekli başarımızı tasdik etmemiz sebebiyle bizim ne kadar başarılı olduğumuza dair bir inanç geliştirir.

Bir düşünce inanç halini almışsa güç kazanmış ve bilinçaltında büyük bir yer zapt etmiş demektir. Bu inancımız da sürekli olarak başarılı olduğunuza dair düşünceler ve içsel konuşmalar ile kesin inanç yani iman düzeyine yükselir. İman düzeyine gelmiş bir düşünce, yerinden oynatılamaz, değiştirilemez çok güçlü bir gerçeklik halini almış demektir.

Olumlu düşünen, kendini ve çevresini sürekli olarak geliştiren, her ne iş yapıyor olursa olsun  işini “EN İYİ” şekilde yapan, “EN İYİ” den başkasını kabul etmeyen, çevresinin de “EN İYİ”olması için sürekli çaba harcayan, “EN İYİ” düşüncelere sahip, önce kişisel, sonra kitlesel mükemmelliğe adanmış  asil ruhların gücü hayal bile edilemez.

Adem ALTAY