• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Psikolojik danışman ve yaratıcı drama eğitmeni Özge Öztürk Birdal, Sor Bana kitabıyla çocuğun birey olma yolculuğuna güçlü bir ışık tutarak hepimizin yolunu aydınlatıyor…

Psikolojik danışman ve yaratıcı drama eğitmeni Özge Öztürk Birdal’ın kaleminden, çocuklar bedenleriyle ilgili neyi isteyip neyi istemediklerini rahatlıkla söyleyebilsinler, hayatları boyunca onayları olmadan sınırları aşılmasın diye çocuğun ağzından bir sesleniş kitabı olan Sor Bana, çocuk okuması için rehber kitap..

Bazen bir yetişkin, tanımadığı bir çocuğun onayını almadan yanağından bir makas alır, bazen de tanısa bile bir öpücük vermesi için çocuğa türlü türlü numaralar yapar.

Peki, aynı yetişkin bunu neden tanımadığı bir yetişkine yapamaz da bir çocuğa kolaylıkla yapabilir?

Cevap basit çünkü çocuğu birey olarak görmez. Çocukların birey olarak görülebilmeleri için duyulmaya, görülmeye ve sınırlarına saygı gösterilmesine ihtiyacı var.

Çocuğun birey olma yolculuğuna ışık tutan kitap: Sor Bana

Çocukların ağzından bir sesleniş

Bedenleriyle ilgili neyi isteyip neyi istemediklerini rahatlıkla söyleyebilsinler, hayatları boyunca onayları olmadan sınırları aşılmasın diye çocuğun ağzından bir sesleniş Sor Bana.44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın