• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında gerçekleştirilecek öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı görüşmelerine katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal bir konuşma gerçekleştirdi. 

Bakan Naci Ağbal, TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında, 2018 yılında yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

'PERSONEL ALIMLARINDA BÜTÇE İMKANLARINI DİKKATE ALMAK DURUMUNDAYIZ'

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bakanlıklardan gelen personel alımı taleplerini incelediklerini belirttiği konuşmasında kamu personel alımlarında bütçenin imkanlarını dikkate almak zorunda olduklarını ifade etti. Bakan Ağbal açıklamasında personel harcamalarının bütçe içinde artan bir yer kapladığını da vurguladı.

'2018 YILINDA 20 BİN ÖĞRETMEN ALACAĞIZ'

TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında öğretmen alımına ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Ağbal 2018 yılı için MEB ile gerekli çalışmaların yapıldığını aktardı. AK Parti döneminde 500 bin öğretmen atamasının yapıldığını hatırlatan Maliye Bakanı Ağbal, 20 bin öğretmen alımıyla ilgili olarak 2018 yılı bütçe kanununun yasalaşmasının ardından a gerekli resmi yazışmaların yapılacağını ve bu talebin karşılanacağını söyledi. 

'NORM AÇIĞINI KAPATACAĞINIZ'

Açıklamalarında öğretmen açığı konusu ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, açığın hızlı bir şekilde kapandığını ve kapanmaya da devam etmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı.

"Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da bütün gayretimizle bu norm açığını kapatacağız. Aslında yıllar itibarıyla öğretmen açığında hızlı bir azalma var ama ilave olarak kalan kısımla ilgili de çalışmalar yapacağız."220 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın