• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Olumluluk Gücünü Kullanın http://blog.milliyet.com.tr/nedimtaktak

“İki adam hapishane parmaklıklarından bakıyor. Biri çamuru görüyor, diğeri gökyüzünü…”

Anonim
“Akıl, kendine ait bir yerdedir ve orada cehennemi cennete ya da cenneti cehenneme çevirebilir.”
Milton

“İyi ya da kötü bir şey yoktur, sadece düşünce onu öyle yapar.”
Shakespeare

“Gerçek iyimser, problemlerin farkındadır ama çözümleri de bilir, zorlukları görür ama üstesinden gelineceğine de inanır, olumsuzlukları yakalar ama olumlulukları da vurgular, en kötüye açıktır ama en iyiyi de bekler, şikâyet etmek için nedeni vardır ama gülümsemeyi seçer.”
W. Arthur Ward

“Dış dünyaya gelince, karşınıza gördüğünüz şeyler çıkacaktır. Neye bakarsanız onu görürsünüz.”
Zen

“Nasıl ki fizikte iki cisim aynı zamanda aynı yerde bulunamaz diye bir kanun varsa, psikolojide de aynı kanun yürürlüktedir. Eğer kafamızı cesaret, sevgi, anlayış, tolerans düşünceleriyle doldurursak, menfi bütün düşünceler kaçar gider.”
Nüvit Osmay

“Olumlu ve olumsuz, sadece aynı paranın farklı taraflara bakan iki yüzüdür.”
Al Schneider

John Maxwell

“Eğer her şeyin kötü olacağını söylemeyi sürdürürseniz, bir kahin olma şansınız artar.”
Isaac Bashevis Singer

“Eğer evliliğinizin yürümesini istiyorsanız lekeye değil, her zaman güzelliğe bakmayı bilmelisiniz. İster bir eşte olsun, ister bir çocukta, bir komşuda, bir patronda ya da bir arkadaşta, ne kadar leke ararsanız o kadar leke bulursunuz.”
Steven W. Vannoy

“Kötü hüküm vermeye alışkın insanlar genellikle iyinin farkında olamazlar. O iyi ki, onlar kaybedinceye kadar avuçlarının içindeydi.”
Sophocles

“Dünyada en çok tahakkuk eden kehanet insanların kendileri hakkındaki olumlu veya olumsuz kehanetleridir. ‘Ben yapamam’ diyen insan yapamaz.”
Anonim

“Olumsuzlukla, olumsuz güçlerle ve duygularla çevrelendiğinizde kaygı duymayın. Onunla meşgul olduğunuzda ona itaat edersiniz! Ona önem verdiğiniz için onun tarafından kontrol ediliyorsunuz.”
N. Donald Walsch

“Ben hiçbir zaman başarısız olursam neler olacağını düşünmem. Çünkü bunları düşünmeye başladığınızda ister istemez olumsuz bir sonuca yoğunlaşırsınız. Eğer konunun üzerine atlıyorsam başarılı olacağımı düşünüyorumdur; başarısız olursam neler olacağını değil.”
Michael Jordan

“Hayatı yaşamanın iki yolu vardır: Biri, hiçbir şeyin mucize olmadığını düşünmek, diğeri, her şeyin bir mucize olduğunu düşünmek…”
Albert Einstein

“Hayal gücü henüz var olmayan şeyleri görme yeteneğidir. Yapıcı, olumlu bir hayal gücüne sahip olan biri her şeyi olmasını istediği gibi görür. Olumsuz hayal gücüne sahip biri ise şeyleri olmasından korktuğu gibi görür.”
Ben Sweetland

“Yitirenler başarısızlığın getireceği cezaları düşünürken, kazananlar, başarının getireceği ödülleri gözlerinin önünde canlandırırlar.”
Rod Gilbert

Bir terlik satıcısı ürettiği terliklerin üzerine reklam amacıyla şöyle yazdı: “Ayaklarınızı üşütmeyin.” Ancak satışlar umduğu gibi gitmeyince reklam sloganını şu şekilde değiştirdi: “Ayaklarınızı sıcak tutun.”
Olumlu ifadeler satışların artmasını sağladı.

Günlük hayatta da olumlu ifadeler işe yarayacaktır.

Hayata Yön Veren Sözler