• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Değişim Başlasın

Çoğu insan değişimi, dışarıdan gerçekleşecek bir mucize olarak görür. Herhangi bir sebep, herhangi bir durum, herhangi bir olay bekleriz hayatımızda yeni bir karar almak için… Bazen günler günleri kovalar, aylar yılları oluşturur ancak o dönüm noktası yine de ayağına gelmez insanın. Çünkü kişinin farkında olmadığı tek şey değişimin kendisi olduğudur. Farkına varanlar, şu an hayatlarında olmak istedikleri noktadayken farkında olmayanlar sonsuz bir arayışın içinde kaybolmuş durumda.

Binlerce kişiden duyduğunuz, birçok kitapta okuduğunuz “sen değişirsen her şey değişir” sözüyle başlıyor bütün mucizeler. Hayatın bir köşesinde basit bir olumlama cümlesi olarak unutulan, uygulamaya geçmek istediğimizde milyonlarca bahaneler üretip öte bir tarihe attığımız bu çok önemli farkındalık eylemi hayata geçmiş olsaydı, aslında istediğiniz arabaya çoktan sahip olmuş ya da hayalini kurduğunuz o bahçeli evin kapısındaki çiçekleri sulama telaşındaydınız.

 http://blog.milliyet.com.tr/nedimtaktak

Başlamanız gereken değişiklik sadece zihin, duygu değişikliği değil, evinizdeki minik objelerin yerini değiştirmek bile bu önemli adımın bir parçası. Unutmayın ki, kolayın hiçbir zaman keyfi olmadı. Bu süreçte bazı değişiklikler ilk başta zor gelse de geri dönüşünü kısa süre içerisinde göreceksiniz. Kimse sizden bir şeylerden vazgeçmenizi istemiyor, aslında sizden kimse bir şey beklemiyor. Kendinizi mutlu edecek şeyleri nihayetinde yine kendi cevaplarınız belirleyecek.
Yaptığınız işleri, alışkanlıkları daha keyifli hale getirebilmeniz için uyandığınız saati, saç şeklinizi, kahvaltıda yediklerinizi değiştirmekle de başlayabilirsiniz. Ufak motivasyon kararlarının, büyük dalgalara sebep olarak karşınıza ne gibi pozitiflikleri çıkarabileceğini göz ardı etmeyin.
 
Yaşadığınız her tecrübeyi başarı veya başarısızlık yerine “sonuçlandırma” olarak gördüğünüz zaman, hayatınıza kattığınız yeni insanların ve çevre faktörlerinin size olan getirisini daha farklı algılayacaksınız.
 
Risk alın ve bundan asla korkmayın.
Çünkü bizim için en önemli zaman şimdiki zamandır.

zeynepicellioglu