• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Basit Bir Zihin Tekniği: Transandantal Meditasyon

Özellikle zihnin ve bedenin derin dinlenmesini sağlayan Transandantal Meditasyon (TM) basit bir zihin tekniğidir. Uygulama sırasında zihin faaliyeti doğal olarak durulmaktadır; zihin hem sessiz hem de uyanıktır. Derin dinlenme sayesinde doğal olarak stresler ve yorgunluklar atılır. TM kişinin enerji dolu berrak bir zihinle hayatın zevkini çıkarmasını sağlar. Unutmayın, TM'yi herkes uygulayabilir.

Günde iki kez sadece 20 dakika

TM için günde iki kez oturarak gözler kapalı 20'şer dakika ayırmak yeterlidir. Her yerde yapılabilir; vapurda, otobüste, metroda... Genelde insanlar, TM sayesinde kazanılan artı enerji ve zihin berraklığının, kendilerine zaman kazandırdığını söylerler.

Hemen kendinizi daha iyi hissedeceksiniz

Genelde yeni başlayanlar daha başlangıçtan itibaren kendilerini daha iyi hissedip daha iyi göründüklerini söylerler. TM'nin düzenli olarak yapılmasıyla kazanılan yararlar uzun vadede birikmektedir. Ayrıca TM basit bir zihin tekniği olduğundan inanç alanıyla, dinle çatışmaz. Hatta TM'yi uyguladıkça insanlar kendi ulvi emellerine daha kolay ulaştıklarını ifade etmektedir.