• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/nedim.taktak
 • https://twitter.com/nedimtaktak

Türk ve Dünya Edebiyatına Damga Vurmuş 17 Şairin En Güzel Sözleri

 1. Ataol Behramoğlu: “Dünyaya bir daha gelirsen nasıl bir hayat isterdin sorusuna kim ne derdi bilmiyorum ama ben aynı ananın evladı olmak isterdim.”
 2. Anton Çehov: “Sen sevdiğin için sakın utanma, bil ki utanması gereken; sevildiğini bildiği halde sevmesini bilmeyendir aslında.”
 3. Aziz Nesin. “'Aşığım sana' cümlesinin sonundaki 'a' harfi terk etti seni. O da üzülmüyor gittiğine, Sen hala 'Aşığım San' beni...”
 4. Can Yücel: “Küçükken annem, yerde ekmek görünce: 'Yükseğe koy kuşlar yer' derdi. Sevdiklerimizi hep yüksekte tuttuk, acaba kuşlar mı yedi?”
 5. Cemal Süreya: “Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata. Varsın yara içinde kalsın dizlerim; yüreğim kadar acımaz nasıl olsa.”
 6. Cengiz Aytmatov: “Gün gelir ve anlar ki insan; yaşadığı her şey bir yalandır. Geriye vazgeçemediği bir aşk ve kabullenemediği bir yalnızlık kalır.”
 7. Charles Bukowski: “Mutlu insanlar; Her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, Sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir.”
 8. Edip Cansever: “Bazen diyorum ki onu kafama takmamalıyım. Sonra da diyorum ki; önce kalbimden atmalıyım.”
 9. Elif Şafak: “Belki de aşk sevgiliyi kazanmayı değil de, Onda kendini kaybetmeyi gerektirir.”
 10. Friedrich Nietzsche: Bir Kere Yanlış Trene Bindiyseniz; Koridordan Ters Tarafa Yürümenin Hiçbir Faydası Yoktur!”
 11. Fyodor Dostoyevski: “Hayatta hep mutlu olursam, hayalini kuracak neyim kalır.”
 12. Honore de Balzac: “Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; Yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.”
 13. Hz. Mevlana: “Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme! Çünkü orası gidişatın değişeceği yerdir.”
 14. Lev Tolstoy: “Kimseyi küçümseyecek kadar büyük değilsin. Çünkü gün gelir; Küçümsediğin her şey için önemsediğin bir bedel ödersin.”
 15. Maksim Gorki: “Bir sürü dostum içinde elbet düşmanım olacak; ama nerden bilebilirdim ki onca düşmanım içinde beni dostum vuracak.”
 16. Nazım Hikmet Ran: “Sevmek, sevdiğin kişiyle birlikte olmak değildir unutma. Çünkü aşk; onunla yaşamak değil, onu yaşamaktır aslında.”
 17. Necip Fazıl Kısakürek: “Dünya öküzün üstünde derler, bilmem ama dünya üstünde nice öküzler bilirim.