• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nedim.taktak
  • https://twitter.com/nedimtaktak

Regresyon

Ne olursa olsun, hepimizin saklanan öyküleri vardır. Kimi zaman hayattaki döngülerimiz, tıkanıklığımız, endişelerimiz bu saklanan öykünün bir yansımadısır. Çocuklukta yaşadığımız, doğum evresinde hissettiğimiz ya da geçmiş yaşantılarımızdan taşıdıklarımız, bir öykünün içinde saklanmış olabilir.
Entellektüel düzeyde sorunun farkındalığına erişmiş olabilir, mantıksal olarak sorunu bildiğiniz için çözüme ulaşacağınıza inanabilirsiniz ancak çoğu zaman sadece bilmek çözülmeyi getirmez.
Yapılması gereken, öykülerin içinden geçerek, fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal düzlemde özgürleşmektir.
Regresyon çalışması, beraberimizde bu yaşamımıza taşıdığımız geçmiş hayatların travmatik izlerini çözerek yaşamımıza şifa getirebilen çok etkili bir çalışmadır. Bu çalışma, problemin kökeni üzerinde çalışır ve güvenli bir şekilde onu dönüştürerek şifalandırır. Kök sebebi bulup çözümlemeden, sorunları çözmek, hastalığı sağlığa çevirmek mümkün değildir. Her fiziksel sorunun ardında duygusal bir kök neden vardır.
Geçmişe döndürülüp oradaki travma nötralize edilip, o yaşamın şimdiki yaşamımız üzerindeki etkilerini fark ettiğimizde, bu yaşamdaki semptomlar ya tamamen ortadan kalkar ya da hayatımıza keyifle devam edebileceğimiz noktaya kadar azalır; akıl karışıklığı, acı, üzüntü, korku, taşınan yüklerin ağırlığı, çaresizlik, suçluluk gibi duygular bizden uzaklaşır; kendi ruhumuza ait olmayan hallerden kurtulup rahatlarız ve giderek kendi gerçek varlığımızı deneyimler hale geliriz.
Geçmiş yaşam çalışması aracılığıyla derin seviyede; fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal şifaya kavuşabiliriz.

* Regresyon çalışması, farkındalığı artırarak kişinin pozitif yönde değişimini sağlayan bir bilgi çalışmasıdır. Sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tıbbi tedavilerin yerine geçmemektedir.

"Beni bende demen, ben de değilim

Bir ben vardır bende, benden içeru."